Müşteri Hizmetleri  0232 892 8887
 
 
 Karşılaştırma Tablosu
 

 
Tane Şirince Naturel Sızma Zeytinyağı 1 Litre Teneke - Sil

Ağacından özenle toplanan yeşilimsi ve olgunlaşmış zeytinlerin sıkılmasından elde edilen natürel sızma zeytinyağıdır. Bu yağlar E vitamini bakımından zengindir. Tüm sıcak ve soğuk yemeklerinizde, özellikle baklava yapımında, balık pişirmede gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Naturel sızma zeytinyağı üretiminde ortalama 4-5 kilo zeytinden 1 kilo zeytinyağı elde edilir.

Asit oranı:           Max.%0,8
Aroma:                Zeytin Aromalı
Renk:                  Sarı
Hasat Zamanı:    Kasım 15 ile Ocak 15 arası
Sıkım Zamanı:    Toplandıktan hemen sonra
Bölge:                 Şirince, Abuhayat mevkii, Selçuk

İzmir`in Selçuk ilçesinde, eski adıyla Efes Kenti, Yaklaşık 8500 yıllık tarihinde dünyanın en kıymetli topraklarıdır ve binlerce yıla, onlarca medeniyete tanıklık etmiş kutsal topraklardır buralar. Uygarlıkların ve inançların beşiği, efsanelerin mekanı “Altın Şehir Efes’in Kadim Topraklarıdır “Bugüne değin üzerinden milyonlarca ölümlünün geçtiği, sayısız depremin yıktığı ama her seferinde yeniden doğan, canlanan, hayata asılan tüm çağların gözdesidir Efes….

Yazgısı tıpkı zeytin ağacı gibidir… 

Gerçek şu ki ; tüm Akdeniz Kültürü adeta zeytin ağacının kökleriyle sarmalanmış, bilgelik ve hayat zeytinle iç içe geçmiştir. Efes’e      “Altın Kent“,      zeytinyağına      “Sıvı Altın”      denmesi de bir tesadüf değildir.


Fiyatı : 35 TL


Karşılaştırma Tablosunu Temizle

0